Alarm Yetmez Duvar Örseydiniz: Bebek Mamalarında Güvenlik Önlemleri Sınırları Aştı!

2021 sonlarında başlayan bir zaman-para bükülmesi ekonomide tüm algıları yerle bir ederken, alım gücünü direk kündeye getirdi. Eskiden prezervatif, küçük teknolojik aletler, tekel ürünleri gibi malzemelerde gördüğümüz alarmlar yer yer peynirlere, pillere, abur cuburlara bile sirayet edince düşündürücü ve üzücü gerçeklerle baş başa kaldık. Ancak bir tanesi var ki gözümüzün de gönlümüzün de alışamadığı bir manzara olarak hafızalarda yer ederken, giderek artan güvenlik önlemleriyle adeta bir ‘ABD Başkanı’ muamelesi görüyor.

Önce enflasyon sonra savaş etkisiyle artan yağlarda gördüğümüz alarmlar son yıllarda isyan ettiren boyutlara ulaştı.

2018 sonrasında başlayan ancak 2021 sonrasında hızlanan bu durumu bazı market görevlileri hırsızlıkların artmasıyla açıklamıştı. Ana sebebi ise herkes biliyordu: Enflasyon ve artan hayat pahalılığı!

Son olarak bebek mamalarında geçen yıldan bu yana görmeye başlayarak belki de acı da olsa alıştığımız güvenlik önlemlerinin artması gündem oldu.

Marketlerde 300-400 gramlık ambalajların 150-200 TL aralığından başlayan fiyatlarla satıldığı bebek mamalarının, dar ve sabit gelirli aileler tarafından alım gücünde önemli bir masraf kalemi olması bu görüntüyü daha da acı hale getiriyor.

Güvenlik tedbirlerine yönelik tespitle paylaşılan bebek maması görüntüsü iç acıtıcı ve düşündürücü gerçekleri gözler önüne seriyordu.

Yapılan yorumların da son günlerin seçim gündeminde bağımsız olması beklenemezken,

Herkesin aklına bu görüntü acı bir şekilde kazınıyordu.

İçimizi acıtan alarmlara bir yenisinin eklenmesiyle,

İnsani biçimde duyguları ifade etmek zorlaşıyordu.

Sizin bu artan güvenlik önlemlerine yorumunuz ne olur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir