Bahçeli’den İBB’ye teftiş açıklaması: İmamoğlu suçluysa görevinden alınmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanlığı’nın İBB için başlattığı ‘terör teftişi’ hakkında, Türkgün Gazetesi’nden Kadir Yıldız’a açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Ekrem İmmaoğlu için, “Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur.” dedi.

‘BU İŞİN ŞAKASI YOK’

İçişleri Bakanlığı’nın İBB için başlattığı ‘terör teftişi’ gündemdeki sıcak yerini koruyor. Devlet Bahçeli, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.  “Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz” sorusuna “Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur.” dedi.

Bahçeli, “Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir. İstanbul’a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir” yanıtını verdi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI AÇIKLAYAMADILAR”

Bahçeli, “Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını hala açıklayamadı. Bu kapsamda kıran kırana bir rekabet olduğu açıktır. Kılıçdaroğlu devamlı “İttifak uygun bulursa Cumhurbaşkanı adayı olmaktan onur duyarım” diyor. İsimleri adaylık için geçen büyükşehir belediye başkanlarına ise olumlu bakmıyor.” diye konuştu.

“İstanbul ve Ankara’ya hizmet etme sorumlulukları olduğunu ara ara ifade ediyor. Buna karşılık İmamoğlu en başta İP Başkanını dolduruşuna gerek fiili adaymış gibi ortalıkta geziyor. Büyükşehir Belediyesindeki makamına da boş zamanlarda uğruyor.” diyen Bahçeli, “İstanbul sahipsiz bırakılmıştır. Belediye hizmetleri aksamaktadır. CHP’deki koltuk savaşları, zillet ittifakının çıkar ve ikbal özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımızı derin bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayını açıklayacak hazırlığı yoktur. Cesaret yoktur. Kararı yoktur. İşleri güçleri polemik, dedikodu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.