Bakan Nebati: 1 milyondan fazla vatandaşımızı inançlı konutlara taşıyacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplumsal konut projesine ait, “Toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylelikle, Hazine’nin dayanağıyla 1 milyondan fazla vatandaşımızı inançlı konutlara taşıyacağız” dedi.

Bakan Nebati, ferdî toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ekonomi siyasetimizin gayesi yalnızca büyüme değil. Temel hedefimiz, ekonomik büyümenin yaratacağı refahı toplumun tüm kısımlarına yaymak. Vatandaşlarımızı mesken sahibi yapmak için Türkiye tarihinin en büyük toplumsal konut projesini Etraf ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte başlatıyoruz. Emeklilerimiz, emekçilerimiz, öğrencilerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımız için büyük ölçekli bir bütçe ayırdık, toplam 250 bin konut inşa edeceğiz. Böylelikle, Hazine’nin dayanağıyla 1 milyondan fazla vatandaşımızı inançlı konutlara taşıyacağız” dedi.

Nebati “Hazine’nin toplumsal emelli bu dev yatırımının ayrıyeten, çarpan tesiriyle, 1,5 trilyon lirayı aşan bir ekonomik bedel yaratacağını öngörüyoruz. Bu dev proje ile en az 100 bin yeni istihdam oluşturacak, 250’den fazla alt bölümün, endüstrinin ve ticaretin çarklarını hızlandıracağız. Ekonomimizde itici güç olacak bu büyük proje, tüm Türkiye’ye iyi uğurlu olsun” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.