Baykar’ın armağan ettiği Bayraktar TB2 Litvanya’da

Siauliai Hava Üssü’nde düzenlenen merasime Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna’nın Vilnius Büyükelçisi Petro Besta ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar katıldı.

“Litvanyalıların dayanışmasına katkıda bulunmak istedik”

AA’nın haberine nazaran; Bayraktar, kampanyayı organize eden Laisves TV’ye yaptığı konuşmada, “Yüz binlerce Litvanyalının istekli olduğu bu kampanyadan çok etkilendik. Şirket olarak bir şeyler yapmak istedik. Bayraktar TB2’yi fiyatsız vermek, Litvanyalıların dayanışmasına katkıda bulunmak istedik.” dedi.

Bayraktar’ın kendini pek çok platformda kanıtlamış yüksek teknolojiye sahip olduğunu tabir eden Bayraktar, gurur duyduğunu, Ukrayna’ya barış getirmesi ve ülkenin egemenliğini muhafazası için yarar sağlaması temennisinde bulundu.

Büyükelçi Besta: “Bu bir mucize”

Büyükelçi Besta da “Bu büyük kuşu gördüğümde şükran ve hayranlık hissediyorum.” diyerek bunun hükümetler ya da büyük şirketler tarafından değil, sıradan halk sayesinde elde edilmiş olmasını “mucize” olarak niteledi.

Üzerine “Bayraktar’ın armağanıdır” yazıldı

Litvanya’nın Siauliai üssünde Ukrayna’ya gitmeyi bekleyen, Türkiye’nin birinci ulusal ve özgün SİHA’sı (Silahlı İnsansız Hava Aracı) Bayraktar TB2’nin üzerinde “Bayraktar’ın armağanıdır” yazıyor.

Litvanya halkı, Ukrayna için Bayraktar TB2 satın almak amacıyla kampanya düzenlemiş, 3 gün içinde 6 milyon euro toplanmıştı. Baykar Teknoloji de bunun üzerine Bayraktar TB2’yi Litvanya’ya fiyatsız sağlayacaklarını duyurmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.