Beşiktaş’ta Ceyhun Çıkarı’nın büyük başarısı

Beşiktaş, Avusturya’da yaptığı dönem hazırlık kampında epey ağır bir tempoda çalışıyor. Günde çift egzersiz yapan siyah beyazlı futbolcular, teknik yönetici Valerien Ismael’in idman temposunun çok yüksek olduğunun altını çizerek, “Uzun vakittir böylesi bir kamp temposu görmedik, lakin çalışmalar çok düzgün gidiyor” diye konuşuyorlar.

İdmanların birinci 20 dakikasında kondisyon hareketleri yapan kadro, çabucak peşinden taktik çalışmalara geçiyor ve neredeyse hiç durmuyor. Taktik idmanda alışıla geldiği üzere, küçük bir kısmı kullanmak yerine sahanın tamamını kullanan Valerien Ismael, uygulatmak istediği 3-4-3 sisteminin detaylarını daima olarak tekrar ettiriyor. 3-4-3, 3-4-1-2 üzere varyasyonları deneyen Ismael’in ana ideolojisi, maçı rakip yarı alana yıkarak ağır presle top kapmak ve çabucak hamle tertibi oluşturmak. Top kaybının çok kıymetli olmadığını, kaybettikten sonra kazanmak için anında harekete geçmek gerektiğini daima tekrarlayan teknik adam, futbolcuların şu ana kadar verdiği tepkiden bir epey şad görünüyor.

CEYHUN KAZANCI’DAN BÜYÜK TRANSFER BAŞARISI 

Beşiktaş’ta Sportif Yöneticilik vazifesine getirildikten sonra hakkında soru işaretleri olan ve birinci başlarda tenkit alan Ceyhun Çıkarı, dönem açılışının daha 13. gününde hedeflenen transferlerin 5 adedini bitirerek büyük takdir topladı.

Geçen dönemin devre ortasında Gedson’a imza attıran Ceyhun Karı, transfer periyodunun açılmasıyla Saiss, Cenk Tosun, Weghorst ve son olarak Muleka’ya imza attırdı. Karı ayrıyeten, yıllardır kontrat görüşmeleri çok uzatılan Atiba ile de çabucak anlaşarak deneyimli futbolcunun kampa katılmasını sağladı. Bir kaç gün içinde Türk stoper olarak Emrecan Uzunhan’ın transferini de bitirmesi beklenen Ceyhun Karı, bir teknik yöneticinin en çok istediği şey olan ‘transferlerin kampa yetişmesi’ olayını da gerçekleştirmiş oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.