Bodrum’da dönem açılıyor; plaj fiyatı 10 bin euro, lahmacun ise 200 TL’ye kadar çıkıyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, deniz dönemi başlarken, özel plajlara giriş fiyatları 150 liradan başlıyor, istenilen özel localara nazaran bu fiyat geçen sene yüksek dönemde olduğu üzere bu yıl da 10 bin euroya kadar çıkıyor. Özel plajlarda 1 lahmacun 200 TL, hamburger ise içindeki materyal ve sunum hizmetine nazaran 35 ile 200 TL ortasında değişiyor. 

Dünyanın en kıymetli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da yaz döneminin başlamasıyla plaj ve otellerde hareketlilik başladı. Hizmet kalitesine nazaran farklı fiyat tarifeleriyle yerli ve yabancı turistler ağırlanıyor.

Bu kapsamda, Bodrum’da özel plajlara girişler 150 liradan başlıyor. Verilen hizmetin kalitesine nazaran bu fiyat artıyor. Özel plajlardaki locaların ise geçen sene yüksek dönemde 10 bin euroya kadar çıkan fiyatlarının bu yıl da tıpkı olması bekleniyor.

Özel plajlarda 1 lahmacun 200 TL, hamburger ise içindeki materyal ve sunum hizmetine nazaran 35 ile 200 TL ortasında satışa sunuluyor.

Her hizmetin bir bedeli olduğunu belirten Bodrum Otelciler Derneği Lideri Ömer Faruk Dengiz, “Daha salaş yerlerde lahmacuna daha fazla fiyat ödeniyorsa orada duracaksınız. Hizmet berbatsa kesinlikle hak aranmalıdır. Ben bu duruma karşıyım. Yanlışsız hizmet vermeyen işletmenin yüksek fiyatlar belirlemesini kabul etmiyorum” dedi.

‘YETER Kİ HAKİKAT HİZMET YAPSINLAR’

Dengiz, “Her hizmetin bir fiyatı vardır. Uygun bir marka gömlek giymenin bir bedeli olduğu üzere. Daha uygun fiyatlı da gömlek giyebilirsiniz. Bizdeki otelcilik de hizmet de bu biçimdedir. Düzgün hizmet veren otellerin, özel plajların fiyatı belirlidir. Orta kalitedeki otellerde fiyatlar daha uygundur. Bu bedeli de verilen hizmete ödüyorsunuz. Lahmacunun fiyatının 200 TL olmasının kesinlikle bir nedeni vardır. Bunun hem eser hem de sunumunda bir hizmet kalitesi vardır” diye konuştu.

Dengiz, kelamlarına şöyle devam etti: “Özel plajların girişte müşterilerine birinci başlarda 150 lira üzere bir kredi açıyor. Bu kredinin içerisine içecek ve yiyecek alınabiliyor. Ayrıyeten özel plajların işletmecileri bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstleniyorlar.

Birtakım plajlarda verilen hizmetin bedeli 1500 liraya kadar çıkıyor. Kâfi ki yanlışsız hizmet yapsınlar. Geçen sene yüksek dönemlerde özel plajlardaki localara giriş fiyatları 10 bin euroya kadar çıkmıştı. Bu sayı, plajdaki bir kısmın kapanması için verilen fiyat.”

Dünyanın her yerinde yüksek, orta ve düşük fiyat uygulaması olduğuna da dikkati çeken Dengiz, “Bodrum’da her şey değerli algısı oluşmamalı, algının hizmete ve müşteri memnuniyetine yönelmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.