CHP’li Servet Ünsal açıkladı: ‘İktidara geldiğimizde yapacağımız birinci şey…’

CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de iktisadın makûs durumda olduğunu, ülkede yolsuzluğun ve yoksulluğun arttığını söz etti.

İktidarın, pasaportların Türkiye’de basılmasını müjde olarak vermesini eleştiren Ünsal, “Şu ülkenin düştüğü hale bakın. Pasaportu basamayan bir Türkiye var. AKP hükümeti, 21 yıldır baştasın. Pasaportu basamayıp 21 yıl bekleyen ve bugün de bize müjde diye ‘artık biz Türkiye’de pasaportu basabiliyoruz’ diyenler, biraz utanın” diye konuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “3 bin kamu perakende mağazası” kuracağını açıkladığını söyleyen Ünsal, mağazalarda satılan eserlerin hepsinin ithal olacağını, yerli eserlerin satılmayacağını söyledi.

Dış ticaret açığının yüzde 147 arttığını kaydeden Ünsal, Türk Lirası’nın değersizleştiğini, bu nedenle de komşu ülkelerden insanların Türkiye’ye alışverişe geldiğini söz etti.

Hakim ve savcıların “AK Parti’den adaylık beklediğini” söyleyen Ünsal, “İktidara geldiğimiz birinci hafta yapacağımız birinci şey yargıyı değiştirmek. HSK ve 131 tane olan başsavcılıklara çabucak liyakatli insanları getireceğiz. Memlekette, İtalya’da olduğu üzere ‘temiz eller operasyonu’ yapacağız” sözünü kullandı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.