Coinbase Bu Altcoin’ler İçin Duyuru Yaptı: İşlemleri Durduracağız!

Coinbase, Ethereum merge sırasında bazı altcoin/token’ler için yatırma ve çekme işlemlerini kısa süreliğine duraklatacak.

Ethereum merge sırasında bu altcoin/token’ler askıda olacak

Kripto borsası ayrıca kullanıcıları ETH2 tokenleri sunan dolandırıcılara karşı uyardı. Kullanıcıların merge öncesinde stake edilen ETH almak için ek bir işlem yapmasına gerek olmadığını söyledi. ABD merkezli kripto para borsası, Ethereum’un çekirdek geliştiricileri Blockchain’i PoS’a geçirdiğinde belirli token yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacağını duyurdu.

Coinbase ürün yöneticisi Armin Rezaiean-Asel, Salı günü yayınladığı bir blog yazısında, merge etkinliği sırasında kripto borsasının Ethereum ve ERC-20 tokenlerinin para yatırma ve çekme işlemlerini “ihtiyati tedbir olarak” “bir önlem olarak” durduracağını söyledi. Borsa ayrıca, kripto kullanıcılarının merge öncesinde stake edilen ETH almak için ek bir işlem yapması gerekmediğini söyledi. Kullanıcıları ETH2 tokenleri sunan dolandırıcılara karşıda uyardı. Rezaiean-Asel, merge esnasında potansiyel karışıklıklara karşı önlem aldıklarını ekliyor:

Merge’nin kullanıcı açısından sorunsuz olması beklense de, bu aksama süresi, geçişin sistemlerimiz tarafından başarıyla yansıtıldığından emin olmamızı sağlıyor. Başka ağların veya para birimlerinin etkilenmesini beklemiyoruz ve merkezi ürünlerimizde ETH ve ERC-20 token’lerin alım satımını etkilemesini beklemiyoruz.

Coinbase, işlemleri durduran tek borsa olmayacak

Ethereum merge yaklaşırken alım-satım faaliyetlerindeki önlemleri veya değişiklikleri açıklayan tek borsa muhtemelen kripto borsası olmayacak. Cuma günü, “öngörülemeyen koşullar” olsa da, çekirdek geliştiricilerin 15 Eylül’de geçici merge tarihi beklediğini aktardık.

Ethereum ağı, PoW’dan PoS’a geçtikten sonra, çoğu kişi enerji tüketiminin hızla düşmesini bekliyor. Ayrıca, ölçeklenebilirliğin artması ve saldırılara karşı daha az savunmasız olması beklentiler arasında. Ancak, geliştiriciler ETH gas ücretlerinin mutlaka düşmeyebileceğini bildirdi. Ayrıca, ağdaki işlemlerde eskisinden çok daha hızlı olmayacak.

Ethereum merge ne zaman gerçekeleşecek?

Ethereum’un artık merge’i 15 Eylül 2022’de (TTD 587500000000000000000000) tamamlaması bekleniyor. Altı yıl süren bu dönüm noktası, Ethereum ağı için enerji tüketimini PoW’a kıyasla öngörülen %99,95 oranında azaltacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.