DÜZGÜN Parti önderi Akşener’den vilayet liderleriyle sekiz saat süren toplantı: ‘Birinci olmaya odaklanın’

İYİ Parti başkanı Meral Akşener, evvelki gün partisinin vilayet liderleriyle bir ortaya geldi. Sekiz saat süren basına kapalı toplantıda her vilayet lideri bölgesindeki çalışmalara ait bilgi verdi. Akşener, projelerden bahsederek vilayet liderlerinden bilhassa “gençlik ve kadın” sıkıntılarına hassasiyet göstermelerini, vilayetlerinde hayatına dokunmadıkları hiçbir hanenin kalmamasını istedi.

Ekonomiye özel başlık açtığı belirtilen Akşener’in, “En büyük sorun iktisat, fakirleşme. Gittiğiniz her yerde, çaldığınız her kapıda iktisat ile ilgili tahlillerimizi anlatın. İktisat ile ilgili takımımızın bilgi ve deneyimlerinden bahsedin ve problemleri çözecek tek adresin UYGUN Parti olduğunu söyleyin. İktidar, ülkenin gerçeklerinden koptu. Adım attığınız her yerde bunlardan bahsedin, ömür sorunu, fakirleşme, hayat pahalılığı bahislerinde iktisat kurmaylarımızdan güç alarak itimat verin” tabirlerini kullandığı vurgulandı.

“SEÇİME HAZIR OLUN”

Toplantının en kritik gündem başlıklarını ise “6’lı masa, seçim güvenliği ve erken seçim ihtimali” oluşturdu. Edinilen bilgiye nazaran, Akşener, 3 Temmuz’da GÜZEL Parti’nin mesken sahipliğinde yapılacak toplantıya ait hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Seçim güvenliğinin ehemmiyetine dikkat çeken Akşener, vilayet liderlerine bildirisini, yenilenen İstanbul seçimleri üzerinden verdi. Akşener, “ıslak imzalı tutanakların hayati ehemmiyete sahip” olduğuna vurgu yaparak, “erken/baskın seçim” ihtimalini anımsattı. Akşener, “Tüm sandıklarda resmi görevlendirmeleri tamamlayın. Muhtemel bir baskın,erken seçim olursa sandık, vazife alacak müşahitler üzere uğraşlarla vakit kaybetmeyelim. Tüm vilayetler hazırlıklı olsun” diye konuştu.

“BAŞBAKAN OLACAĞIM”

İl liderleri toplantıda kamuoyunda da çokça tartışılan 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını gündeme getirdi. “Gönlümüzden geçen cumhurbaşkanı sizsiniz” diyerek Akşener’den adaylık beklediklerini tabir ettiler. Vilayetlerdeki saha seyahatlerinde bu talebin yurttaş tarafında da sıklıkla lisana getirildiğini söz eden vilayet liderlerine Akşener, “Başbakan olacağım” açıklamasıyla karşılık verdi. Akşener, “Ben güçlendirilmiş parlamenter sistemde başbakan olacağımı aylar öncesinden açıkladım. Cumhurbaşkanlığı’nı bırakın, partimizi birinci parti yapma amacımıza odaklanın. UYGUN Parti seçimlerden birinci parti olarak çıkacak” tabirlerini kullandı.

Akşener’in “söylem” ikazında da bulunduğu öğrenildi. CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik kelamları nedeniyle tartışma yaratan ve disipline sevk edilen Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ı anımsatan Akşener, vilayet liderlerine “Söylemlerinizde dikkatli olun” talimatı verdi.

VEKİLLİK İÇİN BİRİNCİ İSTİFA

Seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen vilayet liderlerinden istifalarının istenmesi konusunda Akşener, “Partimize yararlı olacaksa yapalım” sözlerini kullandı. Öte yandan YETERLİ Parti Eskişehir Vilayet Lideri Eren Ekmen, misyonundan istifa ettiğini açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.