Elinde silahla sokakta dolaşan Savcı Sayan, belediye çalışanına elbise alamıyor

Yerel seçimlerin yapıldığı 2019’da yüzde 55’in üzerinde oy olarak AKP’den Ağrı Belediye Lideri olan Savcı Sayan’ın uzun namlulu silah taşıyan bireylerle sokakta yürüdüğü görüntü toplumsal medyanın gündemine oturdu. Ağrıspor’un satışı nedeniyle Sayan ve yakınları ile Yıldırım ailesi ortasında hengame çıktığı tez edilmişti.

Belediyenin ekonomik durumunun berbat olduğu ise , bir müddettir gündemdeki yerini koruyor. Belediyenin 2022 yılı için planladığı yatırımlar bütçe yetersizliği nedeniyle bir bir iptal ediliyor. 2019’da seçimden kısa bir müddet sonra 18 milyon TL’ye araç kiralayan fakat mahkeme kararıyla iptal edilen ihalenin akabinde belediye kritik değere sahip pek çok hizmet için açtığı ihaleler bütçeye takılıyor. Belediye iş elbisesi dahi alamayacak düzeye geldi. “33 farklı kalem iş elbisesi, hırdavat ve nalbur gereci alım işi” için ihaleye çıkıldı. Lakin ihale “Bütün tekliflerin alıma ayrılan ödeneğin, yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması nedeniyle” iptal edildi. Haziran ayında yapılan kanalizasyon ve altyapı işlerinde kullanılmak üzere mal alım işi ihalesi de tıpkı münasebetle iptal oldu.

FIRIN İFLAS ETTİ

Savcı Sayan, halka ucuz ekmek satmak maksadıyla geçtiğimiz kasım ayında özel bir işletmeyle anlaşmıştı. Firma, günde 45 bin ekmek üretip adedini 1 lira 40 kuruşa satacaktı. Lakin işletme iflas ettiğini duyurdu. 20 gün evvel kapıya kilit vurduklarını söyleyen işletme sahibi Fettah Karaoğlan, “Önceki belediyelerle yaptığımız kontrat gereği yaklaşık 10 yıldır kentte ucuz ekmek üretiyoruz. Lakin mevcut belediyeden kâfi takviye ve katkı alamadık. Kendi imkânlarımızla lakin altı ay dayanabildik ve iflas ettik. Faturaları ödeyemedik, elektrik ve doğalgazımız kesildi” dedi.

“PROVOKATİF TÜM HAREKETLERDEN SORUMLUDUR”

AKP’li Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan, uzun namlulu silah taşıyan bireylerle sokakta yürüdüğü görüntüden sonra CHP Ağrı Gençlik Kolları açıklama yaptı. Açıklamada Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gideceği ve bütün provokatif hareketlerden Savcı Sayan’ın sorumlu olduğu belirtildi. Açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde gerçekleşebilecek provokatif tüm aksiyonlardan Savcı Sayan sorumludur tüm kamuoyunun bilgisine” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.