Fatima Kavakcı Abushanab’tan Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temaslarında mütercim olarak vazife yapan Merve Kavakcı’nın kızı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hata duyurusunda bulundu.

Kavakcı’nın avukatı Sezgin Tunç toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamu misyonu tabir eden müvekkilini ‘hedef aldığı’ gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyette bulunduğunu duyurdu.

Tunç’un paylaşımında yer verdiği cürüm duyurusu dilekçesinde, müvekkilinin Cumhurbaşkanlığı bünyesinde milletlerarası bağlar uzmanı ve danışmanı olarak vazife yaptığı, üniversite tahsilini ise yurt dışında tamamladığı aktarıldı.

Buna karşın Kavakcı hakkında son vakitlerde, kamusal vazife ve faaliyetleri nedeniyle aleyhinde sistematik kampanyalar yürütüldüğü savunulan dilekçede, ‘nefret ve ayrımcılık söylemi içeren haber, toplumsal medya paylaşımı ve yorumlarla’ kişilik haklarının ihlal edildiği öne sürüldü.

Kılıçdaroğlu’nun da ‘Kavakcı’nın kişilik haklarına hücum oluşturan’ beyanlarda bulunduğu savunulan dilekçede, “Şüphelinin, müvekkile karşı hareketleri nedeniyle ‘tehdit’, ‘nefret’ ve ‘ayrımcılık’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’, ‘kamu görevlisine hakaret’ ve resen tespit edilecek hatalardan cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını talep ederiz” tabiri yer aldı.

Ne olmuştu?

Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Lideri Joe Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ortasında geçen sene yapılan görüşmede tercüman olan Merve Kavakcı’nın kızı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab’tan “hanım kızımız” olarak bahsetmiş ve bu tabirine AK Parti’den reaksiyon gelmişti.

AK Partililer Fatima Gülhan Abushanab’ın ‘küçümsendiğini’ savunurken, toplumsal medyada Erdoğan’ın Seyahat hareketlerine katılanlar için kullandığı ‘sürtük’ tabiri hatırlatılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.