Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu tutuklandı

Batman’ın Gercüş ilçesi Kaymakamı Server Sinanoğlu, alkollü araç kullanarak bir çocuğun vefatına, oburunun de yaralanmasına neden olmak hatasından sevk edildiği isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 6 Eylül 2021 günü Batman’ın Gercüş ilçesine atanan Kaymakam Server Sinanoğlu, dün kendisine tahsis edilen kaymakamlığa ilişkin resmi plakalı makam aracıyla yalnız başına Diyarbakır’a gelmek için yola çıktı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinin Akpınar Mahallesi’ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil-Batman Karayolunun kesiştiği noktada yer alan trafik ışıklarında Kaymakam Sinanoğlu, karşıdan karşıya geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Ç. İsimli yayaya çarptı.

Çarpmanın tesiriyle çok sürat sonucu denetimden çıkan araç bu kere de kırmızı ışıkta duran öteki bir araca çarparak zahmetle durabildi.

BİRİ ÖLDÜ OBURU YARALANDI

Saat 15.00 sıralarında meydana gelen dehşetli kazada Muhammet Ç. ile kırmızı ışıkta duran aracın şoförü yaralandı.

Çevredekilerin 112’ye haber vermesi üzerine olay yerine gelen ambulanslar iki yaralıyı da Bismil Devlet Hastanesine sevk etti.

Burada tedavi altına alınan yaralılardan Muhammet Ç. yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamazken, öbür yaralının tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Hayatını kaybeden Muhammet Ç.’nin Diyarbakır’da ailesiyle birlikte yaşadığı, Bayram tatili nedeniyle dedesini ziyaret etmek için Bismil’e gittiği bildirildi.

KAYMAKAM 27 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Otopsi süreçleri tamamlanan küçük Muhammet’in cenazesi defnedilmek üzere ailesine teslim edilirken, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Kaymakam Server Sinanoğlu, polislerce tabip raporu alınmak üzere hastaneye götürüldü.

Burada yapılan muayene ve alınan kan örneklerinde Kaymakamın 27 promil alkollü olduğu ortaya çıkınca hakkında gözaltı kararı verildi.

Geceyi emniyette geçiren kaymakam Server Sinanoğlu bugün Bismil Adliyesine sevk edildi.

Nöbetçi savcılıkça sorgusu yapılan Kaymakam daha sonra tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 10 YIL MAHPUS İSTEMİYLE TUTUKLANDI

Burada tabiri alınan kaymakam, “Taksirle birden fazla kişinin vefatına ve yaralanmasına neden olmak, alkollü araç kullanarak taammüden trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” cürümlerinden 10 yıla kadar mahpus istemiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaymakam’ın kendisine tahsis edilen resmi makam aracını bulunduğu ilçe sonları dışına misyon haricinde çıkaramayacağı, şahsî, şahsi özel işlerinde kullanamayacağı kararı nedeniyle ayrıyeten “Taşıt kanununa muhalefet etmek” hatasından da 3 yıl mahpus istemiyle yargılanacağı bildirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.