İçişleri Bakanı Soylu Giresun’daki selde ölenler için düzenlenen anma aktifliğine telefonla katıldı: Biz buyruğunuza amadeyiz

Giresun’un Tirebolu ilçesinde, Tirebolu-Doğankent kara yolu Karahmetli Köyünde yaşanan afette köprü ve menfezin çökmesi sonucu şehit olan 5 asker ile kayıp iş makinesi operatörü için olayın yaşandığı alanda anma merasimi düzenlendi.

Şehitler için dua edilen merasimde, Vali Enver Ünlü köprü üzerine çelenk bıraktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefon ilişkisiyle katıldığı anma merasiminde, afette hayatlarını kaybedenlere rahmet, ailelerine de sabır diledi

Giresun’da iki yıl evvel karşı karşıya kalınan afetin, bütün haliyle tekrar gözünün önüne geldiğini anlatan Soylu, “Allah bu türlü bir afetle hiçbirimizi karşı karşıya bırakmasın. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Orada hayatını kaybeden, 6 Şehitler Köprüsü dahil olmak üzere, afetlerde hayatlarını kaybeden bütün hemşerilerimize, şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum.” diye konuştu.

Afetin akabinde büyük bir iş birliğinin ortaya koyulduğuna işaret eden Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle, mahallî yöneticilerin, milletvekillerinin ve ilgililerin hasarları gidermek için büyük bir uğraş sarf ettiklerini vurguladı.

Soylu, “Biz buyruğunuza amadeyiz” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

“Allah herkesten razı olsun. Gücümüzün yettiğince çok kısa bir süreç içerisinde afetin tesirlerini ortadan kaldırabilmek için uğraş sarf ettik. Hala daha bu gayretimiz devam etmektedir. O gün ne söylemişsek, Sayın Cumhurbaşkanı’mız hangi talimatları bize vermişse onları yerine getirmek için devletin bütün kurumlarıyla el birliğiyle hala çalışmamız devam etmektedir. Allah sizden de razı olsun. Bugün orada bulunmanız, orada o kahramanlarımızı, orada hayatını kaybeden vatan evlatlarını anmanız bizim için de sahiden takdir edilmesi gereken bir durumdur. Sağ olun, var olun. Allah eksikliğinizi vermesin.”
AA

Soylu’nun konuşmasının akabinde Giresun Vilayet Müftüsü Ramazan Topcan’ın yaptığı dua ile program sona erdi.

Öte yandan, Giresun’un Bulancak ilçesinde Valilik uyumunda sel tatbikatı gerçekleştirildi.

Pazar Suyu Deresi’nde yapılan tatbikatta, AFAD ve AKUT gruplarınca derede, kurtarma ve kayıp arama faaliyetleri gerçekleştirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.