İş insanı Ünal Pala ve eşi Evrim Pala’nın vefat nedeni aşikâr oldu

Olay, 10 Temmuz saat 22.00 sıralarında Torba Mahallesi Kaynar mevkinde oteller bölgesinde meydana geldi. İnşaat ve akaryakıt dalında faaliyet gösteren holdingin idare heyeti lideri Ankaralı Ünal Pala’nın kullandığı, içinde eşi Evrim Pala ve çocukları Mina Pala’nın da bulunduğu hız teknesi, Kaynar mevki açıklarında kayalıklara çarptı. Çarpmanın tesiriyle savrulan teknede Pala çifti ağır yaralanırken, Mina ise savrularak denize düştü.

Çevredekilerin yardımıyla Mina sudan çıkarıldı. İhbar üzerine bölgeye sıhhat, polis ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı’na bağlı gruplar sevk edildi. Sıhhat gruplarının yaptığı denetimde Ünal ve Evrim Pala çiftinin ömrünü yitirdiğini belirlendi. Kazada yaralanan Mina Pala ise birinci müdahalenin akabinde ilçedeki bir özel hastaneye kaldırıldı.

Sağlık durumu âlâ olan Mina Pala, tedavisinin akabinde taburcu edildi. Savcının incelemesinin akabinde Pala çiftinin cansız vücutları ise Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

CENAZELER ANKARA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Kazanın Pala çiftinin kızları Mina ile hız teknesiyle açıkta demirli olan yatlarına dönerken meydana geldiği öğrenildi. Kazadan yaralı kurtulan Mina Pala’nın çarpma sırasında denize düştükten sonra yaklaşık olarak 150 metre yüzdüğü, akabinde da etraftakiler tarafından fark edilip, sudan çıkarıldığı ortaya çıktı.

Öte yandan Ünal – Evrim Pala çiftinin cenazelerinin dün hava yoluyla Ankara’ya gönderildi. Çiftin cenazeleri, bugün öğle İzmir Mahallesi Mescidi’nde kılınacak namazın akabinde Kahramankazan ilçesi mezarlığında toprağa verileceği bildirildi.

Kazanın akabinde Kıyı Güvenlik Komutanlığı takımları tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında hız teknesinin suratının kaza anında yaklaşık 70-80 kilometre olduğu belirlendi. Ünal Pala’nın kayalıkları görmemesi ve hızının bulunduğu bölgeye nazaran fazla olması nedeniyle kazanın gerçekleştiği ileri sürüldü. Öte yandan, Pala çiftinin, çarpmanın şiddetiyle dümenin bulunduğu camlı bölmeye başlarını vurmaları sonucu hayatını yitirdikleri üzerinde durulduğu öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.