Kanada’da bıçaklı katliam: 2 kardeş 10 kişiyi öldürdü

Kanada’nın Saskatchewan eyaletinde, iki kardeş katliam yaptı. Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP’nin Saskatchewan ünitesi tarafından yapılan açıklamada, kardeş oldukları düşünülen Damien Sanderson (31) ile Myles Sanderson’ın (30) pazar sabahı James Smith Cree Nation bölgesi ve Weldon kentinden başlayarak 13 yerde insanlara bıçakla saldırdıkları belirtildi.

YENİ TAARRUZLAR OLABİLİR UYARISI

RCMP Saskatchewan Sözcüsü Rhonda Blackmore da eyaletin başşehri Regina’da düzenlediği basın toplantısında, “İlk belirlemelere nazaran taarruzlarda 10 kişi öldü. Hastanelere yaralı olarak 15 kişi kaldırıldı. Yaralanıp da kendi imkanlarıyla hastaneye gidenlerin de olabileceğini düşünüyoruz. Bugün eyaletimizde olanlar fecî. Açık konuşayım, hala 2 şüpheliyi arıyoruz. Saskatchewan ve komşu eyaletlerimizde yaşayanlardan uyanık olmalarını istiyoruz.” dedi.

Görgü şahitleri, James Smith Cree Nation’da ambulans helikopterlerle 3 taşıma yapıldığını belirtti.

AA’nın aktardığına nazaran, RCMP ve lokal polis güçleri, halktan önlemli olmalarını ve gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi. RCMP, “Güvenli bir yerden ayrılmayın. Oburlarının konutunuza girmesine müsaade verirken dikkatli olun. Kuşkulu bireylere yaklaşmayın. Araç kullanıyorsanız otostopçuları almayın” ikazında bulundu.

RCMP’nin toplumsal medya paylaşımlarında, şüphelilerin bulunması için ‘tehlikeli şahıslar alarmı’ yayınlandığı belirtildi ve “Şüpheliler kaçak olduğu için ihtarın Manitoba ve Alberta eyaletlerine de uzatılmasını istedik” sözü kullanıldı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.