Kurban Yeryüzüne Armağan

Sadakataşı Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

Kurban tertibini bu yıl ‘‘Kurban Yeryüzüne Armağan’’ davetiyle başta Türkiye olmak üzere 35 ülke ve 100’ün üzerinde bölgede gerçekleştirerek 1 milyon gereksinim sahibine ulaşmayı hedefliyoruz.

Kurulduğumuz tarihten itibaren gerçekleştirdiğimiz kurban tertiplerini bu sene de 12 yılın vermiş olduğu profesyonellik ve bağışçılarımıza vermiş olduğumuz itimatla organize edeceğiz. Her yıl daha fazla ülke ve beşere ulaşan derneğimiz, bu Kurban Bayramı’nda da yeni coğrafyalara yardım ulaştırmaya devam edecek.

Pay bedeli 1250 TL

Kurban pay bedelini 4 farklı fiyat kategorisi üzerinden belirledik. Afrika ve Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 1250 TL, Türkiye, Yemen ve Uzak Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölge 2000 TL, Balkanlar ve Ortadoğu’nun olduğu üçüncü bölge 3000 TL, Filistin, Irak, İspanya ve Kıbrıs’ın olduğu dördüncü bölge için kurban pay bedeli 5000 TL olarak belirlendi.

Vekalet yoluyla kurbanlarını derneğimize bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler ortasından dilediğinde kurbanını kestirip gereksinim sahiplerine ulaştırabilecek.

Nerelerde kurban kesilecek?

‘‘Kurban Yeryüzüne Armağan’’ davetiyle başlatılan kurban tertibimiz bu yıl Türkiye ile birlikte 35 ülkede gerçekleştirilecek.

Orta Doğu; Suriye, Irak, Lübnan, Filistin (Gazze ve Kudüs) ve Yemen

Avrupa; Macaristan, Kıbrıs, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kosova, İspanya, Makedonya, Ukrayna, Romanya ve Polonya

Afrika; Somali, Mali, Çad, Kenya, Gana, Togo, Nijer, Burkina Faso ve Tanzanya

Asya; Kırgızistan, Myanmar, Moğolistan, Bangladeş, Filipinler Moro, Vietnam, Afganistan, Nepal, Hindistan ve Sri Lanka

Geçen yıl neler yapıldı?

2021 Kurban tertibini ‘‘Paylaşınca Hisseni Yeryüzü Bayram Yeri’’ davetiyle 4 kıta 32 ülkede gerçekleştirerek, 18.161 pay kurban gruplarımız tarafından yaklaşık 800 bin şahsa ulaştırdı.

Kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

Kurban pay bağışı için, genel merkezimize gelerek elden, www.sadakatasi.org.tr sayfasında bulunan banka hesapları yahut posta çeki hesaplarına ulaşarak online olarak yapabilirsiniz. Ayrıyeten derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı davet merkezinden ayrıntılı bilgi alarak kurban vekalet bağışınızı yapabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.