Law and Order dizisinin setinde fecî olay: Hayatını kaybetti

ABD’nin en çok izlenen polisiye ve kabahat dizilerinden biri olan ve Türkiye’de de hatırı sayılır bir kitlesi bulunan Law and Order’ın 21’inci dönem çekimleri sırasında dehşetli bir olay yaşandı.

90’lı yıllardan beri yayında olan ve ABD’nin yanı sıra Türkiye’de de en çok izlenen dizilerden biri olan ‘Law and Order’ dizisi. çekimleri sırasında meydana gelen fecî bir olayla gündeme geldi.

Dizinin yapım grubunda çalışan 31 yaşındaki Johnny Pizarro, dizi çekimler için bulunduğu Brooklyn’de silahlı taarruz sonucu öldürüldü. Pizarro’nun çekimler sırasında bölgeyi boşaltmak ve araçların parkını düzenlemesi ile görevlendirildiği öğrenildi.

Dizinin çekimleri başlamadan evvel silahlı bir kişinin Pizarro’nun bulunduğu araca yaklaştığı ve set çalışanını başından vurduğu açıklandı. Olayın akabinde apar topar hastaneye kaldırılan şanssız adamın yolda hayatını kaybettiği açıklandı.

DİZİ SAHNESİNİN BİR KESİMİ SANDILAR

31 yaşında, evli ve üç çocuk babası Johnny Pizarro, mesaisine yeni başladığı sırada park halindeki bir araçta otururken atağa uğradı. Görgü şahitleri ve set çalışanları olayın şokunu yaşarken, meydana gelen hücumun ‘dizi sahnesinin bir parçası’ olduğunu düşünenler de çoğunluktaydı.

Görgü şahitlerinden 60 yaşındaki mahallî sakin Janus Czuj, cinayetin büsbütün dizinin senaryosu gereği olduğunu sandığını anlatırken, “Dizi için düzmece bir cürüm mahali yarattıklarını düşündüm. Bu trajedinin gerçek olabileceğine ihtimal vermedim.” dedi.

Cinayetin nedeni şimdi açıklanmazken, polis tüm olasılıkları değerlendirdiklerini ve soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.