Meslekte Birlik Grubu’ndan İSMMMO’ya ‘İmamoğlu’ tepkisi

Meslekte Birlik Grubu Adına Grup Başkanı Ethem Yüksel Kahveci tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

08.05.2023 GÜNÜ İSMMMO resmi sosyal medya hesaplarından yapılmış olan siyasi paylaşımı, tarafgirliği, ve provokatörlüğü sonuna kadar lanetliyor ve kınıyoruz.

İşi gücü siyaset yapmak olan odanın yöneticileri, odamıza tescilli teröristleri davet etmenin yanı sıra şimdi de genel siyasetten dem vurmaya başlamıştır.

İSMMMO’YA GÜVEN SIFIRLANMIŞTIR”

30 yılı aşkındır meslek ve meslektaş adına tek bir adım atmamış olan oda çoğunluğunu elinde bulunduran zatların odayı, hangi amaçlar için “kullandığı” bir kez daha görülmüştür…

Milletimizi provoke etmeye çalışan İSMMMO’ya, zaten olmayan güven sıfırlanmış, odanın yöneticilerinin olmayan itibarları eksiye inmiştir.

“ORTAMI GERMEMEYE DAVET EDİYORUZ”

Bu yapılan paylaşım, kardeşliğe sıkılan bir kurşundur. Provokatörlüğün daniskasıdır. Kutuplaştırmanın âlâsıdır. Herkesi terbiyesini takınmaya, haddini bilmeye, provokatörlük yapmamaya ve ortamı germemeye davet ediyoruz.

Oda yönetim kurulu üyeleri olan bizlerin onayına ya da bilgisine dahi sunulmadan oda yönetiminin çoğunluğunu elinde bulunduran grup adına değil de  İSMMMO adına yapılan,  meslektaşlarımızın en yoğun olduğu günlerde sessizliğe gömülürken, genel siyasete karışmayı ve tarafgirliğini belli etmeyi huy edinmiş oda yönetimini, bu tepkilerini meslektaş sorunları ile ilgilenirken görmeyi umut ediyor, yapılan açıklamayı şiddetin her türlüsüne hepimiz karşı olmakla birlikte provokatif buluyor ve sonuna kadar kınıyoruz.

Yapılan açıklama İSMMMO’nun görüşünü yansıtmamaktadır.

En derin saygılarımızla…

Meslekte Birlik Grubu

İŞTE İSMMMO’NUN YAPTIĞI O PAYLAŞIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir