Muharrem İnce’den muhalefete tenkit: Başları karışık

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, bir dizi ziyaret yapmak üzere Hatay’a geldi.

İnce, basın mensupları ile bir ortaya geldi.

“Göç konusunda başlar karışık”

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu, komşusunda sorun olursa yardım edeceğini belirten İnce, “Göç konusunda iktidarın da, muhalefetin de başı karışık. Bizimki çok net. 2012 yılından beri açıklamalarım ortadadır. Bunlar başımıza bela olacak dedim, tıpkı noktadayım.

“Çözüm net: Esad ile barışacaksınız”

Beka sorunu olarak görüyorum. Tahlil önerisi çok net. Esad’la barışacaksınız, öbür devası yok. Benim cumhurbaşkanlığımda çabucak barışacağız, masaya oturacağız.

Şam’a büyükelçi atayacağım, Suriyelileri göndereceğiz. Van’dan itibaren de sonlarımız delik deşik olmayacak. Kim oradan geçmesine müsaade veriyorsa hesap verecek.


“Hudutlar yolgeçen hanı değildir”

Memleketin hudutları yolgeçen hanı değildir. Ana muhalefetin de raporları ortada. Sokağa bakıyorlar millet istemeyince çabucak çark ediyorlar. Öbür sinemaya geçiyorlar, çizgin net olacak. Türkiye Cumhuriyeti büyük devlettir.

Komşusunda bir sorun olursa komşularına yardım eder. Lakin misafirlik fazla uzamayacak, her şeyin vakti var, vakti geldi mi gideceksin. Sığınabilirsin, yardım da ederiz lakin göndereceğiz” dedi.

“İlkeli siyaset yapıyoruz”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gayelerinin yüzde 50+1 oy almak istediğini belirten İnce, “Seçimlerde gayemiz yüzde 50+1 oy almak istiyoruz. Zafer bilinmez, sefere çıkılır, zafer ya nasiptir, biz sefere çıkıyoruz. Biz doğruları söylediğimize inanıyor, unsurlu siyaset yapıyoruz.

Duruşum daima netti. Orijinal bir parti başarabilir mi diye düşünüyor ancak bunun çok örnekleri var. Bu muhalefet hiçbir şey üretmemeye devam etsin millet yeni bir seçenek arayacak. Buna inanıyorum” diye konuştu.

İHA’nın haberine nazaran Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, basın toplantısının akabinde parti binasının açılışını yaptı. Daha sonra ise Antakya’da esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.