Rusya, Donetsk’te öldürdüğü yabancı paralı savaşçının sayısını açıkladı

24 Şubat’ta başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı, yaklaşık 5 aydır devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Igor Konaşenkov, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşta Rus ordusunun faaliyetleriyle ilgili başşehir Moskova’da bilgi paylaşımında bulundu.

“Donets’te yaklaşık 250 yabancı paralı savaşçıyı yok ettik”

Ukrayna’nın Donetsk bölgesinde paralı savaşçıların süreksiz olarak bulunduğu merkezin yüksek hassasiyetli füzelerle vurulduğunu belirten Konaşenkov, “Saldırıda 250’ye kadar yabancı militan, 7 zırhlı araç ve 12 özel araç yok edildi.” dedi.

Çerkası bölgesinde yaklaşık 60 Ukraynalı askerin, 2 çok namlulu roketatar ile 4 topçunun yüksek hassasiyetli silahla imha edildiğini aktaran Konaşenkov, Donetsk bölgesindeki bir tren istasyonunda 10’dan fazla “Grad” çok namlulu roketatar ile 8 zırhlı araç ve bir askeri havaalanında bulunan 2 “Mi-8” helikopterin vurulduğunu kaydetti.

“Ukrayna’ya ilişkin 3 bin 158 obüs ve hava topu, 4 bin 392 özel askeri aracı yok ettik”

AA’da yer alan habere nazaran, Ukrayna ordusuna ilişkin 14 idare merkezi ile 3 mühimmat ve yakıt deposunun Rus hava muharebe taktik birlikleri ile füze ve topçu birliklerince yok edildiğini aktaran Konaşenkov, 6 insansız hava aracının düşürüldüğünü tabir etti.

Konaşenkov, “Ukrayna’ya ilişkin bugüne kadar 257 uçak, 142 helikopter, 1564 insansız hava aracı, 356 hava savunma füze sistemi, 4 bin 99 tank ve zırhlı araç, 759 çok namlulu roketatar, 3 bin 157 obüs ve havan topu, 4 bin 392 özel askeri araç yok edildi.” tabirini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.