Servis ücretlerine yeni zam!

İBB UKOME toplantısında alınan karara göre okul servisi ücretlerine zam geliyor. Zam oranı yüzde 19,21 olarak belirlendi. Yapılan zamla birlikte en kısa mesafe olan 0-1 kilometre 660 lira, en uzak mesafe olan 23-25 kilometre ise 1585 lira oldu.

Konuyla ilgili bilgi veren CNN Türk muhabiri Mücahit Topçu şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’da okul servis ücretlerine ve personel servis ücretleri tarifelerinde değişiklik yapıldı. 554 lira olan ücret 660 liraya çıkarıldı. İBB’nin yüzde 19.21’lik artış teklifi kabul edildi. İBB UKOME toplantısı Yenikapı’da gerçekleşiyordu. Servis ücretlerinin değişimleri gündemdeydi. İBB’nin yüzde 19.21’lik teklifi vardı. Esnaf odalarında yüzde 30’luk bir beklentisi vardı. Ancak İBB’nin teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

Özellikle akaryakıt fiyatları, personel ücretlerindeki artışla okul servislerine zam beklentisi gündemdeydi. En son 2022 yılı nisan ayında yüzde 40’lık bir artışa gidilmişti. Okulların başlamasına 1 aydan kısa bir süre kaldı. Ağustos ayı toplantısında da yüzde 19.20’lik artışın gerçekleştiğini ifade edelim.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.