Sivrisineklerin sebep olduğu şişkinlik ve kaşıntıdan kurtulmanın en kolay yolu! İşte mucizevi o doğal metot

Vızıltıları bizi asla yalnız bırakmaz ve daima kana susamış üzere görünürler. Şaşırtan olmayan bir halde, bizi soktukları anda en büyük soruna neden olurlar. Neyse ki, ekseriyetle bizim tarafımızda dolaşan örnekler tehlikeli değildir. Fakat ciltte bıraktıkları şişlik ve kaşıntı sahiden dayanılmaz hale gelebilir.

Onları zampironi ve çeşitli spreylerle yok etmeye çalıştıysak, yalnızca hasarı gidermemiz gerekiyor. Sivrisinek ısırıkları can sıkıcı olsa da kolay bir doğal eser onları rahatlatmak için kâfi olabilir.

İLK OLARAK NE YAPMALIYIZ?

Bu böceklerden biri bizi ısırdığında, rahatsızlığı gidermek için çabucak kimi küçük hileler yapmalıyız. Daha doğrusu konuta yakınsak ya da bir parktaysak mutfağa ya da çeşmenin altına gidip soğuk suyla yıkanıyoruz. Alternatif olarak, dondurucudan biraz buz alalım ve etkilenen bölgeye koyalım.

KABARTMA TOZU YÖNTEMİ

Pek çok durumda şahane olduğu ortaya çıkan bir büyükanne devasını denemek istersek, kabartma tozu kullanabiliriz. Küçük bir dozu birkaç damla su ile karıştırıp cilde dağıtalım.

Kabartma tozu da bal ile işbirliği içinde bize yardımcı olmalıdır. Yalnızca bir karışım oluşturup dikkatlice uygulamamız gerekiyor.

MUZ KABUĞU YÖNTEMİ

Son bir sistem, tahminen daha da özel, bir muz kabuğunun kullanımıyla ilgili olacaktır. Tek yapmamız gereken, muzk kabuğunun iç kısmını şişkinliğe sürmek.

Sivrisinek ısırıkları can sıkıcıdır, lakin onları söndürmek ve kaşıntıyı gidermek için cilde masaj yapmak için bu rahat doğal eser olabilir.

PRİMROSE YAĞI KULLANMAK

Sivrisinek ısırıklarına karşı devalar ortasında, başka birçok durumda uygun olanı olacaktır. Yüzdeki ve alındaki kırışıklıkları azaltmak ve genel olarak cilt bakımı için mükemmel bir eser Primrose yağı hakkında konuşalım.

Bundan yararlanmak için direkt etkilenen bölgeye birkaç damla uygulamamız ve birkaç dakika yavaşça masaj yapmamız gerekecek. Kısa bir mühlet içinde nihayet rahatlama hissetmeli ve bizi tutan kaşıntıyı azaltmış olmalıyız.

Alerji yahut sıhhat sorunlarında kullanmadan evvel hekiminizle bağlantıya geçmenizin uygun olacağını hatırlatırız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.