Trabzonspor’dan Djaniny’ye yakın temas

Geçen dönemin başında Arap Yarımadası’ndan önemli teklifler almasına karşın Trabzonspor’un takımda tuttuğu Djaniny Semedo, tarihi şampiyonlukta değerli hisse sahiplerinden biri olmuştu.

Teknik yönetici Abdullah Avcı, deneyimli forvetin yeniden kalmasını istiyor. Djaniny üzere çok taraflı bir oyuncuyu kolay kolay bulamayacaklarını idareye ileten Avcı, “Astronomik bir teklif gelmediği takdirde, kesinlikle bizimle devam etmeli” demişti.

Hocanın Denswil isteğini yerine getiren ve Hollandalı stoperi takımda tutan Lider Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, Djaniny’nin de sözleşmesini uzatmak için teşebbüsleri hızlandırdı. Bir müddettir oyuncu cephesiyle temasta olan Trabzonspor İdaresi, süreci olumlu halde yürütüyor.

Arada ufak tefek pürüzlerin olduğu öğrenilirken, kadronun yeni dönem hazırlıklarına başlamasıyla birlikte görüşmelerin yüz yüze devam etmesi bekleniyor.

2 YILLIK YENİ KONTRAT

Yeni döneme 4 Temmuz’da Slovenya kampında başlayacak olan bordo-mavililer, 19 Temmuz’a kadar çalışmalarını burada sürdürecek. Karadeniz takımı, Slovenya kampı bitmeden Djaniny konusunu tahlile kavuşturmayı ve Yeşil Burun Adalı yıldızla 2 yıllık kontrat imzalamayı hedefliyor. Yeni sözleşmede 31 yaşındaki yıldızın fiyatına artırım yapılması bekleniyor.

1.4 MİLYON EURO KAZANIYOR

2020’nin Ekim ayında bedelsiz olarak Trabzonspor’un renklerine bağladığı Djaniny, birinci 2 dönemde 1.3 milyon Euro kazandı. KAP açıklamasına nazaran 31 yaşındaki yıldız, kontratının son yılında yani önümüzdeki dönem 1.4 milyon Euro fiyat alacak. Kontrat yenileme görüşmelerinde keyifli sona ulaşılması halinde, Djaniny’nin garanti fiyatının yükseleceği ve bir ölçü imza parası da ödeneceği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.