Tuna Kiremitçi isimleri sıraladı: Bazı sanatçılar hayatlarını etliye sütlüye karışmamak üzerine kurmuşlar

Müzisyen, yazar Tuna Kiremitçi, 7 Mayıs Pazar günü The Populist yapı Kredi bomontiada’da düzenlenen Murat beşer ile Yüz Yüze programına konuk oldu.

Kiremitçi söyleşide Hakan Günday, Şener Şen, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman ve Beyazıt Öztürk için “Her adımlarında pop kültürün full desteğini almalarına rağmen, hayatlarını etliye sütlüye karışmamak ve hiçbir risk almamak üzerine kurmuşlardır” düşüncesini dile getirdi.

Instagram hesabından da paylaşım yapan Kiremitçi, şunları söyledi:

“Aman abi, suya-sabuna dokunmayalım’ diyen bir sanatçı tipi vardır: Mesela yazar Hakan Günday öyledir. Sonra Şener Şen, Gülse Birsel, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman, Zerrin Tekindor, Beyazıt Öztürk… Hepsinin cukkalı birer dahi olmasına ve her adımlarında pop kültürün full desteğini almalarına rağmen, hayatlarını etliye sütlüye karışmamak ve hiçbir risk almamak üzerine kurmuşlardır. Hiçbir konuda fikirleri yoktur sanki. Belki de bir bildikleri vardır. Belki faşizme kalbiyle direnmiş Stefan Zweig’in vardır onlara söyleyeceği bir şey. Kim bilir? Kıymetli yazar Murat Beşer ile izleyiciler huzurunda, The Populist DJ kabini başında bu çerçevede söyleştik. Edebiyatla müzik ve sinema arasında slalom yaptık. Daha iyi bir Türkiye’de daha iyilerinin yapılması dileğiyle.”

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir