Uğurcan Çakır: Avrupa hayalimi gerçekleştirmek istiyorum

Trabzonspor’un altyapısından A grubun kaptanlığa yükselen genç kaleci, Harika Kupa, Türkiye Kupası ve son olarak lig şampiyonluğu yaşadı.

Daha sonrasında Altay Bayındır’la da rekabeti sık sık gündeme gelirken Uğurcan Çakır A Ulusal Ekip ’ın birinci kalecisi olmayı başardı.

18 milyon euro’luk şimdiki piyasa pahası ile Harika Lig’in en pahalı oyuncusu olan Uğurcan Çakır, gelecekteki planları ve transfer söylentileri ilgili açıklamalarda bulundu.

“Abdullah hoca çok bir güzel insan”

Bordo-mavililerin teknik adamı Abdullah Avcı hakkında telaffuzlarını lisana getiren Uğurcan Çakır, “Her şeyden değerlisi Abdullah hoca bir sefer çok uygun insan. Herkese karşı karakterli ve saygılı. İrtibatımız her vakit güzel. Saha içi ve saha dışı daima olumlu konuşur, eksiklerimizi gösterirken motive eder. Teknik-taktik açıdan aslında çalıştığım en güzel hoca diyebilirim. Fakat en değerlisi insan olarak yaklaşımı. Herkese yardımcı oluyor. Trabzonspor topluluğu onun üzere bir hocaya sahip olduğu için katiyen şanslı. Ben de o denli. Zira Abdullah hocayla bir arada kendimi daha fazla geliştirme imkanı buldum. Bütün arkadaşlarım keza o denli ve şampiyon olduk. Bu sene de iddialıyız olağan ki.” Tabirlerini kullandı.

“Türkiye’den de Muslera’yı söyleyebilirim”

Avrupa’da beğendiği kalecilerden bahseden genç kaleci, “Son dönemde Mendy’yi beğeniyorum Chelsea’deki. Oblak zati çok eksiksiz bir kaleci. Türkiye’den de Muslera’yı söyleyebilirim.” halinde konuştu.

“Oynayan elinden geleni yapacaktır”

Altay Bayındır’la gerek ligde gerek de Ulusal grupta rekabeti gündeme gelmesi hakkında konuşan Uğurcan Çakır, “Tatlı rekabet var alışılmış ki. Arkadaşım elbette. A Ulusal Takım’a birlikte gidiyoruz. Hak eden, hocanın misyon verdiği oynuyor zati. Sohbetimiz yeterli, tıpkı alanda bir arada antrenman yapıyoruz. Bir problemimiz yok, Altay’a da sorsanız tıpkı şeyi diyecektir. Elbette rekabet var. Sonuçta Ulusal Takım’ın başarısı kıymetli. Oynayan elinden geleni yapacaktır.” açıklamasında bulundu.

“Zaman gösterecek”

Transferi sıkça gündeme gelirken sonucu vakit göstericek diyen Uğurcan Çakır, ”Şu an tam belirli değil aslında.Biraz vakte bıraktım, kulüp de tıpkı formda. Olağan Trabzonspor’da kupalar kazandım lakin kendi mesleğim için gitmem uygunsa, kıymetliyse gitmek isterim. Ancak değilse zati Trabzonspor’da oynuyorum, Türkiye’nin en büyük topluluğu bana misyona son şampiyonu. Herkes burada oynamak ister. O yüzden gitsem de kalsam da mutsuz olacağım bir durum katiyetle yok. Mesleğim için hakikat kadro olursa, hem kulübümün hem benim beklentilerim karşılanırsa, Avrupa amacımı gerçekleştirmek istiyorum. Onun dışında burada esasen memnunum. Sonuç olarak şu an net bir şey yok ve vakit gösterecek. Daha var esasen transfere. İyisi olsun.” biçiminde kelamlarını noktaladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.