Emekliler bu kez Meclis’ten haykırdı

Gebze EYT’liler ve Emekliler Derneği, taleplerini iletmek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu haftalık grup toplantısında dinlemek için bugün Ankara’ya geldi. Dernek üyeleri, topladıkları binlerce imza ile CHP grup toplantısına katıldı.

Karşılaştıkları hak ihlalleri ve mağduriyetler karşısında taleplerini dile getiren EYT’liler yapılan düzenlemelerin mağduriyeti gidermediğini hatta adaletsizliğin derinleştiğini vurguladı.

YENİ YASAMA DÖNEMİNDE GÜNDEME GELMEK İSTİYORLAR

Yeni yasama yılında yapılacak düzenlemelerle mağduriyetin giderilmesini talep eden dernek üyeleri, bu konuda Meclis’in adım atması gerektiğini vurguladı. Dernek üyeleriyle görüşen CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler de yaşanan mağduriyete ilişkin şunları söyledi:

“Bu sorun şimdiye kadar çözülmesi gereken, giderek derinleşen bir sorun. Bu konuda yapılan yasal düzenlemeler vatandaşlarımızı hayal kırıklığına uğrattı. Geçmiş dönemden bize miras kalan bu sorunu Meclis’in ana gündem maddelerinden biri yapmalı ve derhal çözmeliyiz.”

Dernek üyeleri, Çiler’le görüşmelerinin ardından CHP grup toplantısına katıldı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx