Gazzeli doktor İsrail hapishanesinde yaşadığı zorlu günleri anlattı

Filistinli doktor görev başındayken İsrail askerlerinin yaptığı baskın sonucu göz altına alındı. 45 gün boyunca İsrail hapishanelerinde kalan doktor yaşadıkları zorlu günleri boğazı düğümlenerek anlattı. İsrail hapishanelerinden kurtulduğunda da dışarda yaşadıkları ve gördükleri doktorun canını bir kez daha acıttı.

GÖREVDEYKEN TUTUKLADILAR

Gazze Şeridinde el-Ehli el-Arap Hastanesi çocuk hastalıkları bölümünde çalışan Filistinli  Doktor Abdulrahman Maarouf iş başındayken İsrailli teröristler tarafından kaçırıldı. El-Ehli el-Arap hastanesinden alınan doktordan 45 gün boyunca haber alınamadı. 

SERBEST KALDI AMA ZOR GÜNLER ONU BEKLİYORDU

Doktor Maaorouf esaret sırasında her gün farklı işkencelere maruz kalıyordu. Uykusuz kalmıştı. Gözleri sürekli bağlı olan doktorun hareket etmesi de onu zincirlerle bağlayarak engellenmişti. Taşlar üzerinde ve yüksek ses eşliğinde uyumak zorunda bırakıldı.DOKTORUN YAŞADIKLARI YÜREKLERİ DAĞLADI

Yaşadığı zorlu günlerini anlatan Doktor Maaorouf sözlerine “İsrail hapishanesinde işkence çok ağırdı. Ben bir doktorum. Kilom 87 kilogramdı. 45 günde 25 kilodan fazla kaybettim. Dengemi kaybettim. Odağımı kaybettim. Tüm hislerimi kaybettim. Hapishanedeki acıları ve hakaretleri nasıl tarif ederseniz edin, yaşamadığınız sürece gerçeği asla bilemezsiniz” ekledi.

Doktor serbest bırakıldıktan sonra yine görev başına döndü. Ne kadar ailesini merak etse ve yanında istese de tedaviye muhtaç insanların yanından ayrılmıyor. Gazze’deki suçsuz insanlara yardım etmek için canhıraş çalışmaya devam ediyor. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx