“LGBT Koğuşunda Yattım”: Tahliye Olan TikTok Fenomeni Mükremin Gezgin, Cezaevinde Yaşadığı Süreci Anlattı!

Geçtiğimiz aylarda, 2-3 yıl önce işlediği bir suçtan tutuklanarak cezaevine gönderilen sosyal medya fenomeni Mükremin Gezgin tahliye edildi. Yaşadığı süreci anlatan Mükremin Gezgin, cezaevinde bulunan LGBT bireylerin kaldığı koğuşta yattığını belirtti.

“Hamileyim” iddiasıyla sosyal medyada herkesi şok içine sokan Mükremin Gezgin’i herkes tanıyordur diye düşünüyoruz.

Popülerliği günden güne artan Mükremin, hamilelik senaryosuna son vermiş ve cinsiyet geçiş dönemine başlamıştı. Kendisi geçirdiği operasyonlar ile bambaşka biri haline geldi.

Ağustos ayının son günlerined paylaştığı videoyla herkesi şaşkına çeviren Mükremin, 2-3 yıl önce yaşadığı bir mevzu nedeniyle hakkında tutuklama kararı olduğunu, bir süre hapiste yatacağını ve bu videodan sonra teslim olacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta tahliye olduğunu açıklayan Mükremin’in takipçileri, kendisini soru yağmuruna tuttu. Mükremin beklenen açıklamayı sonunda yaptı.

“Arkadaşlar ben ilk önce kapalı cezaevinde kaldım. LGBT birey olduğum için ne erkek ne kadın cezaevinde yattım. Benim gibi bireylerin olduğu cezaevinde yattım”

“İlk iki gün hücrede yattım. Cezaevini bilmiyorum, gardiyan bana ‘Karavana ver’ diyor, o ne bilmiyorum. Mesela sıcak su açmak istiyorum ama saatliymiş”

Açıklamasını gardiyanlara ve cezaevi idarecilerine teşekkürlerini ileterek bitirdi.

Açıklamayı buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx