Matthew Perry hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti.’Friends’ dizisinde canlandırdığı Chandler Bing karakteriyle tanınan Matthew Perry’nin ölüm nedeninin boğulma olduğu düşünülüyor.

JAKUZİDE ÖLDÜ BULUNDU

Kolluk kuvvetleri kaynakları aktörün Los Angeles’taki evinde ilk müdahale ekiplerinin kalp durması nedeniyle olay yerine çağrılmasının ardından ölü bulunduğunu söyledi. Kaynaklar Matthew Perry’nin evdeki jakuzide bulunduğunu ancak olay yerinde herhangi bir uyuşturucuya rastlanmadığını ve cinayete dair bir belirti olmadığını söyledi.

“YÜREK PARÇALIYICI BİR GÜN”

Friends dizisinin yapımcısı Warner Bros’tan yapılan açıklamada “Onun komedi dehasının etkisi dünyanın dört bir yanında hissedildi ve mirası pek çok kişinin kalbinde yaşamaya devam edecek. Bugün yürek parçalayıcı bir gün ve ailesine, sevdiklerine ve tüm sadık hayranlarına sevgilerimizi gönderiyoruz” denildi.

REKOR İZLENME 

Matthew Perry, Growing Pains, Beverly Hills 90210 ve Dream On’daki küçük rollerin ardından Friends’te Chandler Bing rolünü üstlendi. New York’ta yaşayan altı arkadaşı konu alan komedi kısa sürede bir fenomene dönüşerek birden fazla Emmy ödülü kazandı ve rekor izlenme oranlarına ulaştı.

Dizinin 2004’teki final bölümü ABD’de 52 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak 2000’li yılların en çok izlenen TV dizisi bölümü olmuştu.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ETTİ

Matthew Perry, Friends dizisiyle yakaladığı şöhretin ardından uzun süre alkol ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etmiş ve bu sıkıntılarıyla ilgili samimi açıklamalar yapmıştı.

Amerikan yapımı Friends dizisi 1994’te yayına başladı ve 10 sezon sürdü. Dizi, dünyanın en çok izlenen yapımları arasında yer alırken, hâlâ popülerliğini koruyor.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx