Snapchat+ Aboneleri Artık Yapay Zeka İle Görüntü Oluşturabilecek

Snapchat, Snapchat+ aboneleri için daha fazla yapay zeka özelliği duyurdu. Uygulamanın My AI paketi halihazırda ücretsiz ChatGPT destekli sohbet robotunun yanı sıra ücretsiz yapay zeka tarafından oluşturulan Dreams selfie efektleri, Bitmoji arka planları ve daha fazlasını sunuyor.

Son güncelleme ise Snapchat+ abonelerinin artık tek bir düğmeye tıklayarak görüntüleri genişletmek ya da uzaklaştırmak için yapay zekadan yararlanabilmesini sağlıyor. Örneğin; evcil hayvanınızın bir fotoğrafı biraz fazla yakınsa sağ menüdeki kırpma düğmesine tıkayıp alttaki Uzat düğmesine basarak yeni ve daha fazla boşluğu olan bir fotoğraf elde edebilirsiniz.

Güncellenen My AI abonelerin basit bir komut yazarak doğrudan Snap oluşturmasına da olanak tanıyor. Vizörde, sağdaki “AI” düğmesine tıklayıp ardından istediğiniz şeyi yazabiliyor ve kısa süre içinde paylaşmadan önce üzerinde çalışabileceğiniz bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Snap, “roketin üzerinde uyuyan bir köpek” veya “peynirden yapılmış bir gezegen” gibi aptalca istemleri denemenizi öneriyor.

Dreams özelliği de artık içinde arkadaşlarınızın olduğu fantastik portreler oluşturmanıza olanak tanıyor. Dreams sayfasında bir arkadaşınızı seçip “Bitti” butonuna bastıktan sonra ikinizin oluşturduğu portreyi paylaşabileceksiniz. Daha önce olduğu gibi Snapchat+ abonelerine her ay sekiz Dreams selfie’sinden oluşan bir paket verilirken abone olmayanlar ayda 4 dolarlık hizmete kaydolmadan önce ücretsiz deneme olarak yalnızca bir paket alabiliyor. Ayrıca tüm kullanıcılar paket başına 0,99 dolar karşılığında daha fazlasını satın alabilecek.

Son olarak, Snapchat+ abonelik modelinin artık 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu paylaşılmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir