Yavru ayı Liva banyo yaptı, yurttaşlar ilgiyle izledi

Çekmeköy’de hayvan rehabilitasyon merkezinde bulunan Liva isimli ayıya bakıcıları tarafından banyo yaptırıldı. Yavru ayının haftalık banyosu yurttaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Ayı Liva daha sonra biberonla beslendi.Yurttaşların ilgiyle takip ettiği ve bol bol fotoğraf çektiği Liva’nın banyosu ve oyun oynaması renkli anlara sahne oldu. 13 aylık Liva, daha sonra park içerisinde görevli bakıcısının eşliğinde ziyaretçiler ile oyunlar oynadı.

KAPLAN KİMBO VE ÇİLEK GÜNDE 30 KİLO ET İLE BESLENİYOR

Rehabilitasyon merkezinde bulunan Kimbo ve Çilek isimli kaplanlar ise günde 30 kilo et yiyerek besleniyor. Pazar günleri halka açık şekilde beslenen kaplanlar vatandaşlar tarafından ilgiyle izleniyor.

Çekmeköy Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Burak Memişoğlu, “Bugün için iki farklı etkinlik yapıldı. Bunlardan birisi ayı Liva’nın banyo etkinliği. Haftalık düzenlenen ayı Liva’nın banyo etkinliği ile birlikte kaplan Kimbo ve Çilek’in de beslenme etkinliği gerçekleştirildi. İki kaplanımız mevcut. Kaplanlarımız yaklaşık günde 30 kilo et yiyorlar. Çocuklarımız da gayet memnun, aileler memnun. Her aile çocuğunun bu tür etkinlikleri yakından görerek yerinde bilgi alarak öğrenmesinden son derece memnun. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, ekibimize ve katılım sağlayan bilhassa ziyaretçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“KORKMUYORUM, ÇOK SEVİYORUM HAYVANLARI”

Ziyaretçi Pınar Cebeci, “Çok güzel, korkmuyorum, çok seviyorum hayvanları. İnsanları bu kadar sevmiyorum açık konuşayım. Zarar verirse de o da benim şansım artık, ne yapayım. Evde de var kedilerim, sokakta da var, onlara da bakıyoruz. Hayvanları çok seviyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx