Grafiklerde ralli sinyali! BTC, ETH, XRP, DOGE fiyat analizi

Kripto para piyasasında haftalardır devam eden sabit seyir, Bitcoin’de yaşanan hareketlilik ile kırılmış gibi görünüyor. Fiyat analiz grafikleri incelendiğinde BTC’nin hareketli ortalamanın üzerine çıkması, bazı altcoinler için de umut doğurdu. Ethereum fiyatının şu anki destek seviyesinden toparlanması durumunda ise olası bir ralliye sinyal yakması bekleniyor.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin 28 Eylül’de hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başardı.

Göreceli güç endeksinin (RSI) pozitif bölgede olması ise direnç seviyesinin yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Şu an için 27 bin 500 dolar seviyesinde ufak bir direnç görünse de bunun da aşılacağı öngörülüyor.

BTC/USDT çifti önümüzdeki süreçte 28 bin 143 dolarlık genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin yine boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık olması muhtemeldir.

Aşağı yönde, 26 bin dolar seviyesi dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir. Bu seviye yol verirse, avantaj ayılar lehine değişecektir. Parite daha sonra 24 bin 800 dolarlık zorlu desteğe doğru düşebilir.

Ethereum fiyat analizi

Ethereum 28 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (1,622 dolar) üzerinde kapanarak satış baskısının azaldığını gösterdi. Alıcılar alımlarına devam etti ve 29 Eylül’de 50 günlük basit hareketli ortalamadaki (1.660 dolar) engeli aştı.

Boğalar fiyatı bin 746 dolarlık genel dirence ulaştırmaya çalışacak. Bu göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü alıcılar bu bariyeri aşarsa ETH/USDT çifti çift dip formasyonunu tamamlayacak. Bu tersine çevirme düzeninin bin 961 dolarlık bir hedefi bulunmaktadır.

Aksine, fiyat bin 746 dolardan aşağı dönerse, ayıların mitinglerde satıcı olarak kaldığını gösterecektir. Fiyat daha sonra 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu destekten toparlanırsa, bin 746 doların üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır.

XRP fiyat analizi

XRP fiyatı üçgenin üzerinde kalırsa, belirsizliğin alıcılar lehine çözüldüğüne işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,56 dolarlık genel dirence kadar yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir dirençtir çünkü üzerinde bir kırılma, 0,64 dolarlık model hedefine potansiyel bir ralli için yolu açacaktır.

Aksine, fiyat düşer ve üçgene yeniden girerse, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiğini gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı üçgenin yükseliş trend çizgisinin altına çekerek avantaj elde etmeye çalışacaktır.

Dogecoin fiyat analizi

Dogecoin’de 0.06 dolar aralığının son birkaç gün içinde daralması, önümüzdeki birkaç gün içinde aralığın genişlemesi ihtimalini artırıyor.

20 günlük EMA’nın sabit olması arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine kuvvetle çıkarırsa, bu bir toparlanmanın başlangıcını işaret edecektir. DOGE/USDT çifti önce 0,07 dolara ve daha sonra 0,08 dolara yükselebilir.

Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı hızla 0,06 doların altına çekmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, parite bir sonraki kritik desteğe 0,055 dolara düşebilir.

Solana fiyat analizi

Solana son birkaç gündür 27,12 dolar ile 14 dolar arasındaki geniş aralıkta sıkışıp kaldı. Boğalar genellikle destekten alım yapıp direncin yakınında satış yaptıklarından, bir aralık içinde işlem yapmak rastgele ve değişken olabilir.

Boğalar, 50 günlük SMA’ya (20,44 dolar) ulaşan bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışıyor. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü üzerinde bir kırılma boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecektir. SOL/USDT çifti daha sonra 22,30 dolara yükselebilir.

Bunun yerine, fiyat 50 günlük SMA’dan aşağı dönerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Satıcıların 17,33 doların yeniden test edilmesi için fiyatı 18,50 doların altına çekmesi gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx